Reagon lideri i Hamasit pasi Izraeli ia vrau tre djemë dhe tre nipa

Lideri i Hamasit thotë se vrasja e djemve dhe nipave të tij nuk do të ndryshojë kërkesat e bisedimeve për armëpushim me Izraelin.

Udhëheqësi i Hamasit, Ismail Haniyeh ka akuzuar Izraelin për vrasjen e tre fëmijëve dhe tre nipërave të tij në “frymën e hakmarrjes dhe vrasjes”, shkruan skynews.

Kategoritë
BotaLajme