Parandalohet kontrabanda e bizhuterive të argjendit të vlerë të 5 mijë eurove

Dogana e Kosovës ka konfiskuar një sasi e konsiderueshme e bizhuterive të argjendi me një peshë prej 3.6 kilogramë dhe një vlerë rreth 5 mijë euro, në Han të Elezit.

Në njoftimin e lëshuar thuhet se mallin e gjetur në automjetin e udhëtarëve, të dyshuar për kontrabandë, është gjetur gjatë një kontrolli të hollësishëm në hyrje të Kosovës.

Procedura kundërvajtës ka filluar si dhe mallrat janë konfiskuar.

Kategoritë
LajmeVendi