‘Nuk dua lule, dua kontratë pune!’- Marshimi i grave të Kosovës më 8 Mars

Sot në përkujtim të Ditës Ndërkombëtare të Gruas, kolektivi “Marshojmë, s’festojmë” ka mbajtur marshin me moton “Nuk dua lule, por dua kontratë pune”. Gratë dhe vajzat marshuan në sheshin “Zahir Pajaziti”  të Prishtinës deri te sheshi Skënderbeu.

Gratë që marshuan kërkuan drejtësi për gratë e vrara, kërkuan vende pune me moton “Nuk dua lule, por dua kontratë pune”, me pankarta në duar me mbishkrime “liri, barazi, solidaritet”.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi