Messi nderoi të gjithë kombëtaren e Argjentinës duke shpenzuar 200 mijë euro për dhurata unike

E gjithë kombëtarja e Argjentinës mori 35 iPhone 14 të veshur me ar, një dhuratë nga Lionel Messi për shokët dhe stafin e tij pas fitores së Kupës së Botës në Katar.

Messi porositi telefona celularë të shtrenjtë për secilin anëtar të ekipit dhe ata iu dorëzuan në banesën e tij në Paris.

“Ishte një nder t’i dorëzoja 35 iPhone 14 të artë Leo Messit për shokët dhe stafin e tij si dhuratë për të fituar finalen e Kupës së Botës,” postuan Benjamin Lyons dhe Indesign Gold në llogaritë e tyre në Instagram.
Në çdo telefon është gdhendur emri i lojtarit, numri i fanellës dhe stema e Argjentinës dhe vlera totale e dhuratës së Messit është 200 mijë euro.

“Messi është një nga klientët tanë më besnikë dhe ai na kontaktoi disa muaj më parë pas finales së Kupës së Botës. Ai tha se donte një dhuratë të veçantë për të festuar një fitore të pabesueshme, por ai nuk donte setin e zakonshëm të orëve. Unë i sugjerova kjo për të dhe atij i pëlqeu ideja,” shpjegoi ai. është Benjamin Lyons, CEO i Indesign Gold.
Kujtojmë se Argjentina mundi Francën në finalen e Botërorit pas penalltive dhe u bë kampione e botës për herë të tretë.

Kategoritë
Sport