Maloku: Një vjet e gjysmë në Qeveri, nuk janë për t’u lavdëruar

Politologu Albinot Maloku tha se pesha e videos së publikuar nga VV-ja ku kritkohen qeveritë e kaluara për keqeverisje nuk është për të ngritur empatinë ose emocionin te votuesit siç ka ndodhë para 3 vjetësh.

“Këta që e prodhuan këtë video e kanë një mandat qeverisës, tani po bëhen 1 vit e gjysmë dhe nuk është se mundën me u lëvdu shumë me të gjitha ato akuza që janë bë”, tha Maloku në një intervistë për “21 Drejtpërdrejt” në RTV21.

Ai duke folur për videon e publikuar nga VV-ja tha se edhe estetikisht nuk ishte e pranueshme.

“Nxirret lideri si i veçanti, përdrisa e dijmë se në arenën politike në Kosovë i njëjti nuk është i ri në skenën politike dhe ka pase tangenca maksimale të bashkëpunimit me gati të gjithë liderët politike, përjashto kreun e PDK-së, Hashim Thaçi ose PDK-në si subjekt politik“, tha Maloku./21Media

Kategoritë
LajmeVendi