Holandezi mbuloi kokën me flamur teksa foli përfaqësuesja e Izraelit

Kalimi në finale i izraelitit Eden Golan shkaktoi një ortek komentesh negative në rrjetet sociale dhe duket se nuk janë indiferentë as garuesit e tjerë.

Mbrëmë u mbajt gjysmëfinalja e dytë e Eurovizionit, pas së cilës në finale kaluan Letonia, Austria, Holanda, Norvegjia, Izraeli, Greqia, Estonia, Zvicra, Gjeorgjia dhe Armenia.

Dhjetë finalistët e gjysmëfinales së dytë morën pjesë në konferencën për shtyp pas performancës dhe shumë vunë re reagimet e Marina Satti (Greqi) dhe Joost Klein (Holandë) kur erdhi koha që Eden t’u përgjigjej pyetjeve.

Joost mbuloi anën e fytyrës përballë Edenit me flamurin holandez dhe në momentin kur ajo po fliste për shtypin, ai mbuloi plotësisht kokën.
Eden u pyet nga një gazetar nëse mendonte se sillte me vete një rrezik dhe rrezik për garuesit e tjerë. Prezantuesja i tha asaj se nuk duhej t’i përgjigjej pyetjes, për të cilën Joost tha me zë të lartë: ‘Pse jo?’

Përfaqësuesja e Greqisë për pak sa nuk e ka zënë gjumi gjatë fjalimit të Edenit dhe kamerat e kanë kapur atë duke gogëllyer.

Kategoritë
BotaLajme