Glauk Konjufca pritet që të jetë kandidat i VV’së për kryetar të Prishtinës

Glauk Konjufca po përgatit nga Lëvizja Vetëvendosje (LVV), për t’u bërë kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës. Kështu kanë konfirmuar burime të Gazeta Metro brenda LVV.

Edhe pse zgjedhjet lokale nuk mbahen deri në vitin 2025, LVV ka filluar që të mendoj për to dhe të përgatit kandidat për kryetar të komunave. Njëri ndër ta është edhe kryekuvendari Glauk Konjufca.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi