Gerard Depardieu u ndalua nga policia, 13 gra e akuzuan për abuzim!

Aktori Gerard Depardieu u ndalua të hënën në mëngjes në një stacion policie në Paris për t’u marrë në pyetje në lidhje me akuzat për sulme seksuale të bëra nga dy gra. Sipas BFMTV, ai aktualisht ndodhet në një stacion policie në Paris për t’u marrë në pyetje.

Ai përballet me akuzat për sulme seksuale të bëra nga dy gra. Ai është akuzuar për prekje të papërshtatshme gjatë dy xhirimeve në 2014 dhe në 2021 gjatë xhirimeve të Green Eyelids.

Shumë u tronditën nga lajmi se aktori i famshëm francez Gerard Depardieu u akuzua për ngacmim seksual nga trembëdhjetë gra. Akuzat pasojnë një akuzë kundër Depardieu nga aktorja franceze Charlotte Arnolle, e cila tha se aktori e përdhunoi atë në vilën e tij në Paris, ndërsa ai pretendon se marrëdhënia e tyre ishte konsensuale.

Gerard Depardieu kundërshton akuzat kundër tij dhe shumë anëtarë të shquar të jetës kulturore në Francë dolën në mbrojtje të Depardieu.

Kategoritë
BotaLajme