Emisari gjerman zbarkon në Kosovë, me Kurtin flet për temat aktuale dhe Procesin e Berlinit

Emisari gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, po qëndron për një vizitë zyrtare në Kosovë.

Këtë mëngjes ai është takuar në rezidencën e ambasadorit gjerman me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Në takim siç ka bërë të ditur ambasadori gjerman është folur për rrugën përpara sa i përket Procesit të Berlini dhe gjithashtu edhe për çështjet aktuale.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi