​Marotta për yllin e Interit: Mbase e ka luajtur ndeshjen e fundit për ne

Drejtori i Interit, Beppe Marotta konfirmon që Christian Eriksen “është në listën e lojtarëve të transferueshëm” në janar dhe ndoshta ka luajtur ndeshjen e tij të fundit për Interin.

“Antonio Conte dhe bashkëpunëtorët e tij studiuan Veronan, kështu që unë jam i sigurt që jemi në një lojë shumë argëtuese,” tha Marotta për “Sky Sport Italia.”

Eriksen nuk është as në stol në ndeshjen kundër Hellas Veronas, pasi iu dha leja të fluturonte përsëri në Danimarkë herët për të qenë me gruan e tij, e cila do të lindë.

“Ne do të takohemi me trajnerin, por jo në një mënyrë të frikshme, është një takim normal sepse jemi në fund të gjysmës së parë të sezonit, në fillim të afatit kalimtar dhe do të jetë një takim i përzemërt për të hartuar një strategji të përbashkët, ”u përgjigj Marotta.

“Kam lexuar shumë emra që nuk kanë asnjë lidhje me ne. Do të ishte reduktuese për t’i konfirmuar ose mohuar ato, është e drejtë që ju reporterët bëni punën tuaj, por ne jemi të sigurt që do të përmenden shumë emra gjatë javëve të ardhshme.”, përcjell KosovaPress.

“Ne kemi qenë shumë të qartë shumë herë që ka lojtarë në të ashtuquajturën listë” të transferueshme “, ata që duan të luajnë më rregullisht, dhe klubi është i gatshëm t’i bëjë ata të lumtur dhe të gjejë zëvendësime.”

Prandaj, a ka luajtur Eriksen tashmë ndeshjen e tij të fundit për Interin?

“Eriksen është në listën e lojtarëve të transferueshëm, Piero Ausilio konfirmoi po ashtu. Ai ka luftuar që të futet në skuadër, ai nuk është funksional për skuadrën. Ky është vetëm një fakt objektiv.”

“Kjo nuk është ndonjë fyerje ndaj profesionalizmit të tij, nuk ka asnjë ndëshkim, është vetëm një situatë që është zhvilluar dhe është vetëm e drejtë që ai të shkojë atje ku mund të luajë më rregullisht.”

Kategoritë
LajmeSport