Suharekë: Vodhi 500 euro në xhami, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar në Suharekë pasi dyshohet se ka vjedhur 500 euro në një xhami në rrugën “Brigada 123”.

Sipas policisë, i njëjti dyshohet se bashkë me disa persona të tjerë kanë thyer tri dritare dhe dy xhama të derës së hyrjes së xhamisë për të depërtuar brenda.

‘Policia i është përgjigjur rastit, hetuesit policor të Stacionit Policor të Suharekës, pas një pune operativo hetimore kanë arrit që të identifikojnë, të lokalizojnë dhe të arrestojnë një person të dyshuar për këtë rast”, thuhet në njoftimin e policisë, transmeton Klankosova.tv.

Më tej, policia bëri të ditur se te i dyshuari A.T., 31-vjeç janë gjetur parat e vjedhura në xhami, të cilat janë sekuestruar, teksa me urdhër të prokurorit i njëjti është dërguar në mbajtje.

“Ndërkohe kundër të dyshuarit do të ngritët kallëzim penal për veprën penale “Vjedhje e rëndë”, i cili do të përcillet në Prokurorin themelore”, tha policia.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi