Skena dramatike nga Stambolli: Të paktën 27 persona humbën jetën nga zjarri

Të paktën 27 persona humbën jetën dhe disa u plagosën nga zjarri në një klub nate në Stamboll.

Zjarri ka rënë gjatë rinovimit të objektit që ndodhet në katin e parë të një pallati banimi 16-katësh në këtë qytet turk.

Guvernatori i Stambollit Davut Gul konfirmoi se zjarri ishte shuar dhe se një hetim ishte duke u zhvilluar. Viktimat besohet se kanë qenë të përfshirë në punë rinovimi.

Të paktën tetë persona u plagosën, shtatë prej të cilëve u dërguan në spital në gjendje të rëndë.

Policia arrestoi pesë persona për t’u marrë në pyetje, duke përfshirë menaxherët e klubeve dhe një person përgjegjës për rinovimet, tha ministri i drejtësisë Yilmaz Tunc.

Kategoritë
BotaLajme