Punëtorët teknikë të QMF-ve dhe të shkollave, të martën protestojnë para Komunës së Prishtinës

Punëtorët teknik të Qendrave të Mjekësisë Familjare në Prishtinë dhe ata të nëntë shkollave të kryeqytetit, do të protestojnë të martën para Komunës së Prishtinës.

Protesta e do mbahet nga ora 10-11, bëri të ditur kryetari e Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi.

Ndërkaq, ai tha se nëse protesta nuk sjell rezultate, ata mund të hyjnë në grevë.

“Nëse kjo protestë nuk do të ketë rezultate, po këtë ditë kryetarët e shoqatave do të caktojnë datën për hyrje në grevë”, theksoi Azemi.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi