Peticioni në veri, Krtinic: Ka pasur pengesa, por besoj se mund të mbledhim nënshkrimet brenda një dite

Një nga nismëtaret e kërkesës për nisjen e peticionit në Mitrovicë të Veriut, Sanja Kërtiniq, ka thënë se duhen 3 mijë e 640 nënshkrime për të zëvendësuar kryetarin dhe përkundër se peticioni është vonuar, besohet që ato do të mblidhen brenda një dite.

Kërtiniq ka thënë për Kossev se peticioni është vonuar për shkak të pengesave të shumta në komunë.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi