Osmani për peticionin për shkarkimin e kryetarëve në veri: Është e drejtë që u takon qytetarëve në veri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se peticioni i nisur nga serbët e Kosovës për shkarkimin e kryetarëve në veri të vendit është e drejtë dhe se ky fakt duhet respektuar.

Gjatë homazhe para bustit të Kadri Zekës në Prishtinë, e para e shtetit deklaroi se ky peticion u lejon edhe serbëve dhe se i njëjti është në përputhje me ligjet në fuqi.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi