Opozita këmbëngulë për zgjedhje: PDK e AAK të gatshëm për koalicione, LDK’ja pret mendim nga Këshilli

Kërkesën për zgjedhje të reja në vend partitë opozitare po e shfaqin çdo ditë e më shumë edhe gjatë këtij fillimviti. Nga PDK e AAK janë të hapur për koalicione dhe nuk kanë vija të kuqe me asnjë parti, ndërsa LDK-ja vendimin do ta marrë nga Këshilli.

Partitë opozitare thonë se keqqeverisja e ka rënduar jetën e qytetarëve dhe se për këtë duhet t’iu drejtohen kutive të votimit. Si dëm tjetër i përmendin sanksionet e vendosura nga Bashkimi Evropian.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi