Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës ndriçohet në të kuqe

Me rastin e festave të nëntorit, ndërtesa e Qeverisë së Kosovës është ndriçuar sonte me ngjyrë të kuqe.

Gjatë ditës, për nder të 111-vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, janë organizuar një sërë ngjarjesh kulturore ,si dhe janë bërë vizita në Prekazin legjendar të Adem Jasharit.

Ndërkaq, sonte Filarmonia e Kosovës mban “Koncertin me klasikët shqiptar”, nën drejtimin e dirigjentit Edon Ramadani, në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, duke filluar nga ora 20:00.

Kategoritë
LajmeVendi