Kurti dhe ministri Dendias flasin për sulmin terrorist të 24 shtatorit në Banjskë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është takuar sot me ministrin grek të Mbrojtjes, Nikos Dendias.

Ky takim është bërë në kuadër të vizitës zyrtare që Kurti nisi sot në Greqi.

Përmes faqes zyrtare të tij në platformën X, Kurti bëri të ditur se së bashku me Dendias biseduan mbi sulmet terroriste të 24 shtatorit.

“Më pëlqeu takimi me ministrin e Mbrojtjes të Greqisë, Niko Dendias. Fola për sulmin terrorist dhe se si trupat paraushtarake u penguan të zbatonin planin e tyre të një konflikti më të madh. Ne diskutuam gjithashtu bashkëpunimin me KFOR-in për patrullimin e kufirit verior”, tha Kurti.

 

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi