“Kur jeta të jep një shans të dytë”: Të mbijetuarit e një aksidenti avioni, bënë menjëherë selfie

Pasi një kamion zjarrfikës u përplas me aeroplanin e tyre, një çift vendosi të bënte një selfie menjëherë.

Aksidenti ndodhi të premten e kaluar në Aeroportin Ndërkombëtar Jorge Chavez në Lima, Peru. Kur avioni filloi të ngrihej, një kamion zjarrfikës u përplas me të, duke vrarë dy zjarrfikës në vend. Pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit nuk u lënduan.

“Kur jeta të jep një shans të dytë”

Burri në foto, profesori Enrique Varsi-Rospigliosi, ndau postimin në Twitter me mbishkrimin: “Kur jeta të jep një shans të dytë”, dhe fotografia shpejt u bë virale në rrjetet sociale.

Njerëzit filluan të komentojnë foton, me një përdorues të Facebook duke shkruar: “Kjo mund të ketë qenë një tragjedi e madhe. Kushdo që ishte në aeroplan mund ta konsiderojë veten me fat.”

Reagime të dhunshme
Disa përdorues të Twitter komentuan se ishte absurde të “xhironim” një selfie menjëherë pas aksidentit, dhe një përdorues i Twitter-it shkroi: “Tani i kam parë të gjitha. Selfie pas një përplasjeje. Fundi i internetit”.

 

Kategoritë
Të ndryshme