Koalicioni i udhëhequr nga Erdogan merr mbështetje nga partia e djalit të Nexhmettin Erbakan

 Turqia do t’i mbajë zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare më 14 maj, në këto zgjedhje partia e Erdoganit dhe partia MHP ( Partia e Lëvizjes Nacionale).

Ky koalicion mori mbështetje edhe nga partia e djalit të ish-kryeministirt të Turqisë, Nexhmettin Erbakan. Partia “Yeniden Refah” në krye me Fatih Erbakan zyrtarisht shprehi mbështetjen për Erdoganin në këto zgjedhje./Gazetaere

 

Kategoritë
BotaLajme