Infantino: Organizimi më i mirë i Kupës së Botës deri më tani është bërë në Katar

Kupa e Botës, e organizuar nga Katari dhe do të përfundojë me ndeshjen finale që do të zhvillohet më 18 dhjetor ndërmjet kampiones në fuqi, Francës dhe Argjentinës.

Përpjekjet me emocione të mëdha dhe rezultate befasuese morën vlerësime të plota nga publiku.

Publiku tregoi interesim të madh për ndeshjet ku u thyen shumë rekorde. Kombëtarja e Marokut la gjurmë në turneun ku shumica e ndeshjeve u shitën.

Gianni Infantino, presidenti i FIFA-s, i cili bëri një deklaratë për Kupën e Botës para finales, falënderoi Katarin për organizimin e tij.

Duke thënë se kritikat e bëra para turneut ishin qesharake, Infantino tha: “Kupa e Botës më e mirë ndonjëherë është mbajtur në Katar”. përdori frazat.

Kategoritë
BotaLajme