Hill: Vendimi i BQK-së për dinarin një befasi e panevojshme, duhet dhënë rëndësi formimit të Asociacionit

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, tha se vendimi i Bankës Qendrore të Kosovës që të mos lejojë pagesat në Kosovë me dinarin serb, ishte një “befasi e panevojshme”.

Ai theksoi se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian “po monitorojnë nga afër dhe po analizojnë zhvillimin e situatës”.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi