Ambasadori i Kosovës në Paris ia dorëzon letrat kredenciale Presidentit Macron

Mehdi Halimi, ambasadori i Kosovës në Francë, ia ka dorëzuar letrat kredenciale presdientit francez, Emmanul Macron.

Vetë  Halimi ka treguar për takimin e tij me Macronin përmes një njoftimi në platformën X.Kosova dhe Franca kanë ambasadat e tyre në vendet përkatëse dhe bashkëpunojnë në disa fusha.

Kategoritë
BotaLajmeVendi