“Agjenti i Putinit po kërkon luftë në Kosovë”

Avokati serb, Çedomir Stojkoviq i cili ditë më parë vizitoi varrezat e Jasharëve në Prekaz, duke kërkuar falje për krimet serbe, ka thënë se një bashkëpunëtor i Aleksandër Vuçiqit po kërkon luftë në Kosovë dhe se i njëjti, është agjent i Vladimir Putinit.

Branimir Nestoroviq para disa ditëve bëri thirrje për luftë dhe tha se “Serbia duhet të bëhet gati për pushtim në një moment të përshtatshëm”.

Stojkoviq përmes një shkrimi në llogarinë e tij në “X”, ka thënë se Nestoroviq është agjent i Putinit dhe ka numrin 14 në listën “Oktobar Group”.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi