Administratorja e USAID njofton për takimin me Kurtin në Davos: Folëm për bashkëpunimin me Kosovën

Administratorja e USAID, Samanta Power, ka njoftuar se dje në Davos të Zvicrës është takuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Power ka thënë se është e lumtur për takimin me kryeministrin Albin Kurti. Ajo ka shtuar se USAID është duke punuar me Kosovën për forcimin e stabilitetit rajonal, energjinë, sigurinë dhe investimet në sektorin privat

Kategoritë
LajmeVendi