Vdiq aktorja e serialit të famshëm ”Kasandra”

Aktorja venezueliane Nury Flores vdiq në moshën 81-vjeçare, ajo ishte një yll i telenovelave latine.

Aktorja humbi betejën me kancerin, të cilin e luftoi për vite me radhë. Nury ishte një yll telenovelash dhe publiku ynë e kujton më së miri për rolin e Herminias në serialin legjendar “Cassandra”.

Gazetarja Carmela Longo bëri të ditur se Nury Flores po luftonte me kancerin që kishte metastazuar, gjë që u konfirmua nga vajza e aktores, Patricia Noguera, e cila punon në të njëjtin profesion si nëna e saj.

Karrierën e saj të aktrimit e ka filluar në vitin 1959 dhe përveç “Cassandra” ka luajtur role të dukshme në serialet “Elena’s Ghost”, “Manhattan Maid”, “Avenging Angel”, “Revenge”, “Guadalupe”, “The Woman of My Jeta”. , “I burgosur i dashurisë”, “Dashuria ime” dhe të tjerë.
Nury Flores është marrë me art që në adoleshencë, ka punuar edhe si modele dhe dekada më parë aplikoi për konkursin Miss Venezuela, por u largua një ditë para eventit.

Pasi u transferua në SHBA, ajo punoi për rrjetin Telemundo. Familja dhe shumë miq i thonë lamtumirën aktores në rrjetet sociale.

Kategoritë
Të ndryshme