Mirena ironizon: Një popull që e voton mbi 50 për qind VV e meriton një Zajednicë

Gazetari Ilir Mirena ka ironizuar me kryeministrin Albin Kurti dhe me draft-statutin e Asociacionit.

Në profilin e tij në “Facebook”,  komentatori politik ka ironizuar me VV’në dhe elektoratin kosovar që ka besuar në propagandën partiake e tani po i bartin pasojat.“Nje popull qe e voton mbi 50 perqind nje parti si VV’ja me nje lider si Albin Kurti, mendoj qe e meriton nje Zajednice, e tille çfare eshte kah i pergaditet”, ka shkruar Mirena.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi