Mark Zuckerberg provoi dorën e tij në sport, duke fituar dy medalje në një turne jiu jitsu

Mark Zuckerberg, drejtori i kompanisë Meta, provoi dorën e tij në sport dhe u mburr në rrjetet sociale se kishte fituar një medalje ari dhe një argjendi në një turne jiu jitsu.

“Kam konkurruar në turneun tim të parë jiu jitsu dhe kam fituar disa medalje për ekipin Guerrilla Jiu Jitsu,” tha ai në përshkrim. Ndjekësit e shumtë në Instagram e kanë uruar për këtë sukses.
“Jiu Jitsu mund të të ndryshojë jetën. Urime”, “Mirë se erdhe në klub”, “Urime për këmbënguljen”, janë disa nga komentet.

Ai njoftoi në shtator të vitit të kaluar se kishte filluar stërvitjen në artet marciale dhe trajneri i tij Khai Wu e përshkroi atë si një “vrasës të heshtur” në ring.

“Nuk do të prisni kurrë që këta djem të jenë në gjendje t’ju rrëzojnë. Pastaj ata ju befasojnë me lëvizjet e tyre taktike. Ju nuk e dini se ky budalla është një vrasës i heshtur,” tha Wu në atë kohë.

Zuckerberg dhe gruaja e tij Priscilla Chan mirëpritën vajzën e tyre të tretë në mars. Babai i lumtur ka publikuar foto të tyre duke pozuar me të voglën dhe ka treguar se çfarë emri i kanë vënë.

“Mirë se erdhe në botë, Aurelia Chan Zuckerberg! Ti je pak e bekuar”, ka shkruar ai.

Kategoritë
Të ndryshme