Kurti tha se drafti për asociacionin është më i avancuar, deputetja e VV’së tregon pse

Deputetja e VV’së, Arbëreshë Kryeziu- Hyseni, në emisionin “Frontal” të T7 ka folur për draftin e asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Ajo tha se drafti është më i avancuar, derisa tregoi se pse.“Nuk flasim për një asociacion me kompetenca ekzekutive, për përmbushje të kërkesave të Vuçiqit, jemi palë, dhe më e rëndësishmja është që tash flasim prej pozicionit të shtetit që ka shënuar përparim në luftim të krimit, në drejtat e njreriut, në liritë e medias dhe fjalës së lirë”, tha ajo.

Kategoritë
LajmeVendi