Gjenden mbetjet mortore të tre individëve në Prekaz

Ministrja e Drejtësisë, Albuelna Haxhiu ka njoftuar se në Prekaz të Poshtëm janë gjetur mbetjet mortore të tre individëve.

Haxhiu ka thënë se mbetjet do të dërgohen në IML për vazhdimin me procedurat e ekzaminimit dhe identifikimit mjekoligjor.

“Në vendin ku janë gjetur mbetjet mortore, punimet do të vazhdojnë edhe ditëve në vijim”, ka shkruar ndër të tjera ajo.

Postimi i plotë i saj:

Në Prekaz të Poshtëm gjenden mbetjet mortore të tre individëve.

Ekipet e Institutit të Mjeksësisë Ligjore me mbështetjen e EULEX, KQPZH dhe PK, kanë lokalizuar mbetjet kockore të së paku tre individëve të cilët dyshohet se janë nga lufta e fundit në Kosovë.

Mbetjet do të dërgohen në IML për vazhdimin me procedurat e ekzaminimit dhe indentifikimit mjekoligjor.

Në vendin ku janë gjetur mbetjet mortore, punimet do të vazhdojnë edhe ditëve në vijim.

Kategoritë
LajmeVendi