Ylli i ri i Liverpool-it la të dashurën për shoqen e saj më të mirë

Mesfushori argjentinas Alexis Mac Allister (24), i cili pranoi të transferohej në Liverpool, u gjend në qendër të vëmendjes pasi ish-e dashura e tij tashmë tha se ai e la atë për shoqen e saj më të mirë.

Camila Mayan, një modele dhe influencuese në rrjetet sociale, ishte me të dashurin e saj në Kupën e Botës në Katar në dhjetor, ku Argjentina fitoi titullin, por vetëm disa ditë më vonë lidhja e tyre mori fund.

Gazetarja Marcela Taura pretendon se Camila u hodh në mënyrë që Mac Callister të mund të fillonte një lidhje me shoqen e saj Ailena Cova.

“Do të jem 100 për qind i sinqertë. Më dukej se gjithçka po shkonte keq, se nuk kishte zgjidhje dhe se gjithçka po dilte jashtë kontrollit. Unë jam ende në gjysmë të rrugës, nuk do të gënjej, por fillova të shikoja përreth dhe kuptova se kishte gjëra të tjera të bukura. Gjithçka që ndodhi, nuk mund ta imagjinoja as në makthin tim më të keq. Nuk do të kisha imagjinuar kurrë kaq shumë gjëra negative për një person kaq të afërt (Cova)”, pranoi ajo në një koment intervistë për emisionin televiziv Intrusos.

Dalja e parë publike e Mac Allister me partnerin e tij të ri ishte në dasmën e Lautaro Martinez, e cila u zhvillua pak ditë më parë dhe që mblodhi disa nga anëtarët e ekipit që e çoi kombëtaren argjentinase në majat e botës në Katari.

Mac Allister do të jetë nënshkrimi i parë i Liverpool për 60 milionë euro pasi ky transferim duhet të zyrtarizohet së shpejti. Argjentinasi ka rënë dakord për kushtet personale për një marrëveshje pesëvjeçare që do të zgjasë deri në vitin 2028, siç pritej që nga prilli.

https://twitter.com/TheSunFootball/status/1666505301762396161?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1666505301762396161%7Ctwgr%5E7b0116c182b5e198022dba2534de24aab56c1d7e%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.klix.ba%2Fsport%2Fnogomet%2Fnova-zvijezda-liverpoola-ostavila-djevojku-zbog-njene-najbolje-prijateljice%2F230608037

Kujtojmë, Mac Allister u rrit në radhët e Argjentinasve ku fillimisht luajti për ekipin e tyre të dytë, e më pas në vitin 2017 kaloi në ekipin e parë. Dy vjet më vonë, ai u ble nga Brighton për 8 milionë euro. Megjithatë, klubi anglez e huazoi atë dy herë (në Argentinos dhe Boca Juniors), në mënyrë që nga janari 2020 të bëhet anëtar standard i skuadrës.

Këtë sezon ai bëri 40 paraqitje në të gjitha garat. Ai shënoi 12 gola dhe shtoi tre asistime.

Ai bëri debutimin e tij për kombëtaren e Argjentinës në vitin 2019. Që atëherë, ai ka bërë 16 paraqitje në kombëtare dhe ka shënuar një gol.

 

Kategoritë
Sport