Yjet e serisë “La Casa de Papel” ndihmojnë Kroacinë pas tërmetit

Luka Perosh,  aktor kroat i njohur për një nga rolet kryesore në serialin me famë botërore ‘La Casa de Papel’, u bëri thirrje ndjekësve në rrjetet sociale për të ndihmuar Kroacinë dhe zonat e prekura nga tërmeti.

Perosi postoi një video në Instagram në të cilën u bëri thirrje të gjithë ndjekësve në të gjithë botën në gjuhën e tyre amtare, anglisht, spanjisht dhe gjermanisht për të ndihmuar njerëzit që kishin mbetur pa shtëpitë e tyre dhe ndonjë ndihmë pas tërmetit në Kroaci.

“Në përshkrimin tim ju mund të gjeni një lidhje në një faqe në internet ku mund të bëhen dhurime për qytetet e goditura nga tërmetet Sisak, Petrinja, Glina dhe shumë të tjerë. Çdo ndihmë e vogël është e mirëpritur, këta njerëz të varfër kanë mbetur pa gjithçka, madje disa pa të dashurit e tyre. Tregoni të drejtën tuaj zemër. Faleminderit, dashuri dhe solidaritet për të gjithë ju, “shkroi ai në një përshkrim poshtë videos.

Postimi i tij u nda gjithashtu nga Alvaro Morte (45) i cili luan Profesorin, personazhin kryesor në serinë “La Casa de Papel”.

“Kroacia ka nevojë për ndihmë,” shkroi Morte.

Kategoritë
BotaLajme