Vjen reagimi ‘epik’ nga VV’ja pasi PDK e LDK do ta dërgojnë në Kushtetuese ligjin për KPM-në dhe KPK-në

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do ta dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Këshillin Prokurorial të Kosovës dhe Ligjin për Komisionin e Pavarur të Mediave.

Por, për partinë në pushtet, dërgimi në Kushtetuese është i pritshëm.

Kështu të paktën deklaroi deputeti i VV’së, Agon Batusha, i cili në një përgjigje të shkurtë për GazetaBlic tha se ka qenë e pritshme që partitë opozitare të dërgojnë në Kushtetuese këtë ligj.

“E pritshme”, tha Batusha për GazetaBlic.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi