Visça i solli fitoren Bashakshehir, duke rrëzuar Manchester United si Robben në 2014

Edin Višća mundi Manchester United dhe i solli fitoren Bashakshehir në raundin e 3-të të Champions League me rezultatin 2: 1.

Në minutën e 13-të, Višća ishte ndihmësi në golin e shënuar nga Demba Ba.

Përfaqësuesja e Bosnjë dhe Hercegovinës dërgoi një pasim të shkëlqyeshëm për kundërsulmin dhe një gol për 1: 0.

Pesë minuta para pjesës së parë, Višća hyri në tabelë kur goditi topin në rrjetë për 2: 0.

Kështu Višća u bë lojtari i vetëm pas Arjen Robbenit të madh që arriti të shënonte një gol dhe një asist në një ndeshje kundër Manchester United në Ligën e Kampionëve.

 

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet