Vdes një 41 vjeçar nga Coronavirusi në Kosovë

Një 41-vjeçar ka vdekur si pasojë e koronavirusit në Podujevë.

Lajmin e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shnëdetit Publik të Kosovës, përmes një postimi në Facebook, ku u njoftua për numrin e rasteve të reja si dhe vdekjeve në 24 orët e fundit.

Në 24 orët e fundit janë raportuar gjithsej 690 raste nga 1.566 testime si dhe 16 të vdekur.

Më i riu për nga mosha është 41-vjeçari nga Podujeva, i cili tri ditë më parë u varros babai i tij, pasi vdiq nga koronavirusi.

41-vjeçari ishte duke u trajtuar në Klinikën Infektive.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet