Vatikan në alarm: Kush e pëlqeu foton e studentes sexi në İnstagram?

Vatikani së shpejti mund të kërkojë një menaxher të ri të mediave sociale, pasi një foto e një modele braziliane në të cilën ajo ishte veshur si një studente seksi u pëlqye në llogarinë zyrtare të Papës në Instagram.

Sipas raporteve të mediave dhe pamjeve të pretenduara të ekranit që qarkullojnë në rrjetet sociale, modelja 27-vjeçare braziliane Natalia Garibotti u “bekua” për fotot nga vetë Papa Françesku.

“Të paktën do të shkoj në parajsë”, u shpreh me shaka Gariboto, e cila nuk e fshehu entuziazmin e saj për pëlqimet. Llogaria zyrtare e Papa Françeskut në Instagram ndiqet nga më shumë se 7.2 milion njerëz.

Sidoqoftë, ngjashëm nga profili zyrtar u zhduk nën foton e modeles, por para kësaj, shumë arritën të bënin një screenshot, dhe ajo vetë mburrej se Papa e bekoi.

Nga rruga, Papa ka deklaruar më parë se kënaqësia seksuale është një dhuratë hyjnore.

“Kënaqësia e të ngrënit ekziston për t’ju mbajtur të shëndetshëm me ushqim, ashtu si ekziston kënaqësia seksuale për ta bërë dashurinë më të bukur dhe për të garantuar mirëmbajtjen e specieve”, tha Papa Françesku

Kategoritë
BotaLajme