Ushtarët italianë kryen patrullime në pikën kufitare mes Kosovës dhe Serbisë

Mision i NATO-s në Kosovë, KFOR ka bërë të ditur se ushtarët italianë kanë kryer patrullime në pikën kufitare mes Kosovës dhe Serbisë.

Në njoftimin e lëshuar thuhet se ata edhe e kanë monitoruar këtë zonë.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi