Turqia, një fëmijë bëhet viral në rrjetet sociale pasi kthen në dyqan produktin me origjinë nga Izraeli

Fëmija erdhi në dyqan dhe u largua pas blerjes, por u kthye pak kohë më vonë dhe kërkoi të kthente produktin, i cili ishte një nga markat e bojkotuara izraelite.

Një fëmijë në qytetin Rize të Türkiyes është bërë viral në rrjetet sociale pasi është kapur nga kamera e sigurisë duke kthyer në një market produktin e blerë pas kuptoi se ishte me origjinë nga Izraeli, transmeton Anadolu.

Fëmija erdhi në dyqan dhe u largua pas blerjes, por u kthye pak kohë më vonë dhe kërkoi të kthente produktin, i cili ishte një nga markat e bojkotuara izraelite.

Fëmija i shpjegoi situatën pronarit të marketit dhe e zëvendësoi produktin me një markë tjetër.

Pamjet e momentit të ngjarjes janë regjistruar nga kamera e sigurisë së dyqanit. Pamjet e publikuara në rrjete të ndryshme sociale janë bërë virale.

Kategoritë
BotaLajme