Trajneri i PSG-së zbuloi sekretin e golit të Mbappes, të cilin e shënoi pas vetëm tetë sekondash

Lojtarët e PSG-së shënuan një tjetër fitore bindëse në ligë mbrëmë, pasi festuan me rezultat 7:1 jashtë fushe ndaj Lille-s, dhe ndeshja u shënua nga Kylian Mbappe.

Sulmuesi francez përfundimisht arriti në hat-trick, ndërsa golin e parë të ndeshjes e shënoi pas vetëm tetë sekondash të ndeshjes.

Lojtarët e PSG-së morën topin nga qendra, shkëmbyen disa pasime dhe më pas Lionel Messi luajti përmes Mbappe, i cili u largua nga mbrojtja e Lille dhe shënoi pas lobimit të portierit.

Ishte një nga golat më të shpejtë në historinë e futbollit dhe trajneri i PSG-së Christophe Galtier zbuloi pas ndeshjes se si erdhi.

“Ne u stërvitëm për të. Ne gjetëm një video të një goli të tillë në liga të tjera, por edhe në lojën e ekipit tonë të ri që shënoi si ai sezonin e kaluar kundër Salzburgut në Ligën e Kampionëve për Junior. Ne folëm për këtë një ditë para ndeshjes. , e pa videon dhe e provoi ne stervitje.Duket qarte qe eshte mire kur dicka e tille ka sukses pas tete sekondash.Urime stafit stërvitor dhe lojtarëve që guxuan të provonin dhe ja dolën. E lëndoi kundërshtarin dhe më vonë kur skuadra është aq serioze sa ishte, atëherë gjërat janë më të lehta”, tha ai. Galtier.

Meqë ra fjala, Lille është klubi që i dha fund serisë së PSG-së të fitimeve të trofeve në kampionatin francez dy sezone më parë.

Kategoritë
Sport