Tragjike në Korçë/ Nënë e bijë 5 ditë të vdekura në banesë, djali erdhi nga Greqia dhe u përball me dramën në familje

Pesë ditë të vdekura në banesë kanë qëndruar nënë e bijë  Eleni Vangjeli 75 vjeçe dhe Ornela Vangjeli, 54 vjeçe të cilat kanë ndërruar jetë njëra pas tjetrës. E para dyshohet se ka ndërruar jetë vajza me profesion mësuese si pasojë e një arresti kardiak.

Në pamundësi për të kërkuar ndihmë për shkak të gjendjes së saj të paralizuar ka ndërruar jetë edhe e ëma.

Djali i të moshuarës që jeton dhe punon në Greqi për pesë ditë ka tentuar të lidhet në telefon me to por nuk ka mundur. Në këto kushte është nisur për në Shqipëri, ku dhe është përballur me dramën familjare.

Kategoritë
BotaLajme