Tragjedi ajrore në Zvicër, tre të vdekur

Një aeroplan privat është rrëzuar në malet Neuchatel, Zvicër. Sipas raportimeve të para, përplasja ndodhi në një zonë me pyje të dendura dhe terren të vështirë për t’u arritur diku në kufi me Francën 

Terreni i thepisur e ka bërë të vështirë punën për shërbimet e shpëtimit dhe ato të policisë

Nuk dihen ende shkaqet që çuan në rrëzimin e aeroplanit, derisa gjitha institucionet po merren me hetimin e aksidentit

Kategoritë
BotaLajme