Mustafa

 • ​Mustafa: LDK nuk bëhet pjesë e kësaj qeverie dhe as e këtij ekipi negocues

  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka theksuar se LDK në asnjë variant dhe me asnjë kusht nuk bëhet pjesë e kësaj qeverie dhe nuk bëhet pjesë e këtij ekipi negocues. Postimi i Mustafës në Facebook: Të dashur miq, LDK në asnjë variant dhe me asnjë kusht...
 • Mustafa-O’Connell diskutojnë për qëndrimet e LDK-së rreth dialogut

  Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, sot ka pritur në takim ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë Ruairí O’Connell, me të cilin bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë dhe qëndrimet e LDK-së në lidhje me dialogun. Duke e falënderuar për mbështetjen e pazëvendësueshme të Britanisë për Kosovën, kryetari Mustafa...
 • Mustafa: Vëllezërit Gërvalla e Kadri Zeka prijës të lirisë kombëtare

  Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i përkujton Vëllezërit Gërvalla e Kadri Zekën, sot në 37 vjetorin e vrasjes. “Vrasja e tyre ishte një goditje e rëndë për lëvizjen e shqiptarëve të Kosovës, por gjithashtu ata u shndërruan në prijës të kauzës për lirinë e Kosovës, duke trasuar rrugën e...
 • Mustafa përkujton Smajl Hajdaraj

  Në 17 vjetorin e vrasjes së ish-deputetit të LDK-së Smajl Hajdaraj kryetari i LDK-së Isa Mustafa e përkujton dhe shpreh dhimbje për humbjen e tij. “Smajl Hajdaraj ishte deputet e aktivist shembull se si mbrohet liria dhe kultivohet demokracia në vend. Hajdaraj ishte atdhetar i cili nuk kurseu veten...
 • ​Remi: UÇK tani më mbron mua!

  Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa sot ka përfunduar intervistimin nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Ish-gjenerali i UÇK-së, i njohur si Remi, për dy ditë u intervista nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Pas përfundimit të intervistimit, Remi ka shkruar se “UÇK tani më mbron mua!”...
 • Mustafa: Masakra e Reçakut i paraqiti botës fytyrën e vërtetë të Millosheviqit

  Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar të rënët në Masakrën e Reçakut, në 20 vjetorin e kësaj ngjarjeje të tmerrshme. “Sot 20 vjet më parë, banorët e Reçakut u zgjuan të rrethuar nga forcat e regjimit serb dhe 45 banorë të pa armatosur të këtij fshati u masakruan...
 • Mustafa: Nëse ka të atillë që nuk kanë bërë luftë të pastër, drejtësia për atë është

  Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, tha se Kuvendi i Kosovës, është shndërruar në arenë të fyerjeve. “Kuvendi i Kosovës është shndërruar në një arenë të fyerjeve, plotë ligje që janë sponsorizu kanë qenë për interesa të individëve. Grupi jonë parlamentar ka ngritur më së shumti çështje...
 • ​Lushtaku e Mustafa në vikend nisen për në Hagë, Dobruna nuk e di kur do të shkojë

  Këtë vikend ish-komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa do të nisen për në Hagë, ku edhe do të intervistohen ditën e hënë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Këtë për KosovaPress e ka konfirmuar avokati i Lushtakut  e Mustafës, Arianit Koci, i cili ka thënë se ende...
 • Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin President

  Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi. Kreu i kësaj partie Isa Mustafa, ka numëruar një serë kritikash në adresë të qeverisë Haradinaj, duke...
 • Mustafa: Dje Kosova u përfaqësua në Bruksel nga një delegacion pa relevancë

  Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, e ka vlerësuar si të pa relevancë ekipin negociator të Kosovës në Bruksel. Sipas Mustafës, bashkëkryesuesit e dialogut u morën me vetveten e LDK-në dhe jo me esencën e dialogut.  Ndërsa tha se morën porosinë për heqjen e taksës si parakusht për vazhdimin e...
 • Zyrtari amerikan e kritikon kështu qeverinë e Mustafës

  Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike Hoyt Brian Yee tha sot se komuniteti ndërkombëtar do të mbështesë çdo qeveri që zgjidhet në mënyrë të ligjshme në Kosovë, por se ajo duhet të jetë serioze në bërjen e punës së saj. Sipas tij, Qeveria e re ka...
 • Kosova në “geto”, Mustafa krenohet me përmbushjen e kritereve për viza

  Kryeministri në detyrë i Kosovës, Isa Mustafa e ka shfrytëzuar rrjetin social facebook që të pasqyrojë sukseset siç pretendon ai të Qeverisë në largim. Kryetari i LDK-së, thotë se Qeveria i ka plotësuar kriteret për liberalizimin e vizave, edhe pse qytetarët e Kosovës ende nuk lëvizin lirshëm. “Qeveria jonë,...
 • Mustafa lajmërohet nga Trieste, asnjë fjalë për idenë e Vucic’it e Ramës

  Kryeministri në largim i Kosovës, Isa Mustafa, që po merr pjesë në Samitin e Triestes, ku ndodhet e pranishme edhe kancelaria gjermane Angela Merkel, e ku po diskutohet edhe tregu i hapur rajonal i vendeve të Ballkanit Perëndimor. Mustafa, ka bërë një postim në Facebook për pjesëmarrjen e tij...
 • Mustafa: Kosova mund të përfitojë nga fondet e BE-së

  Kryeministri i Kosovës në largim, Isa Mustafa, i cili po merr pjesë në Samitin e Triestes, ka thënë se takimet që ka zhvilluar janë të një rëndësie të veçantë, pasi është një prezencë e shteteve më të rëndësishme të vendeve evropiane dhe kryeministrave të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Në...
 • Mustafa-Bulc diskutojnë për progresin në Kosovë (Foto)

  Kryeministri në detyrë i Kosovës, Isa Mustafa, para fillimit të Samitit të Triestes, ka zhvilluar një takim bilateral me komisionaren e BE-së për Transport, Violeta Bulc, me të cilën ka biseduar për progresin e Kosovës në fushën e transportit, si dhe për projektet aktuale dhe ato që planifikohen për...