Sulm vrastar nga Rusia në Kiev e Kharkiv, vret 6 persona dhe lëndon dhjetëra

jë sulm i shumëfishtë i Rusisë me raketa ndaj qyteteve ukrainase të Kievit dhe Kharkivit të martën të mëngjes ka lënë të vdekur së paku gjashtë persona dhe kanë lënduar dhjetëra duke dëmtuar gjithashtu shumë banesa rezidenciale, transmeton Gazeta Metro.

Në kryeqytet sipas administratorit të qytetit Roman Popko së paku një person ka vdekur ndërsa kryetari i Kievit Vitalii Klitschko tha se janë lënduar 18 persona përfshirë një 13 vjeqar.

Kategoritë
BotaLajme