Spanjë: emigrantët gjenden të fshehur brenda thesit me hi toksik (Video)

Emigrantët që përpiqen të kalojnë nga Afrika e Veriut në Evropë janë gjetur të fshehur brenda disa kontenierëve me mbeturina të riciklueshme nga autoritetet spanjolle në Melilla.

Garda Civile e Spanjës publikoi një video të hënën, që tregon një oficer i cili “zbulon” katër persona që ishin fshehur në thasë të mbushur me shishe qelqi dhe një person tjetër brenda një thesi me hi toksik.

Në total autoritetet zbuluan 41 persona të fshehur midis ngarkesave në port.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=1057356324675630

Kategoritë
BotaLajme