Shënoi një gol fillon të ndjekë 500.000 followers në Instagram

Në ndeshjen e djeshme të xhiros së 10-të të kampionatit spanjoll, lojtarët e Barcelonës mposhtën Athleticon me rezultat 1:0 dhe 17-vjeçari Marc Guiu filloi të fitojë statusin e yllit për shkak të golit të fitores.

Ndonëse Guiu është ende larg reputacionit që gëzojnë futbollistët më të njohur të skuadrës katalanase, duhet thënë se popullariteti i tij po rritet me shpejtësi.

Para ndeshjes kundër Athleticos, ai kishte rreth 44,000 ndjekës në Instagram, dhe tani ky numër është më shumë se 600,000.
Ai shënoi golin e vetëm në këtë ndeshje në minutën e 80-të të ndeshjes, pra vetëm një minutë pas hyrjes në lojë.

Futbollisti i ri e bëri këtë në ndeshjen e tij të parë për skuadrën më të fortë të Barcelonës.

Goli hodhi në mosbesim edhe familjen e tij, të cilët po ndiqnin debutimin e djalit të tyre nga tribuna, ndërsa nëna e tij u emocionua veçanërisht dhe filloi të qante.

Kategoritë
Sport