Reagon Banka e Serbisë për ndalimin e dinarit në Kosovë, e quan vendim ‘arbitrar’

Banka e Serbisë ka reaguar pas paralajmërimit për ndalimin e përdorimit të dinarit në Kosovë.

Përmes një njoftimi, sipas “Radio Kim”, nga kjo bankë kanë thënë se një vendim i tillë është “i njëanshëm” dhe sipas tyre, në kundërshtim me standardet ndërkombëtare në fushën e financave dhe bankave.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi