Protestuesit bastisën zyrën e kryeministrit, Pashinyan hipi aeroplanit dhe iku nga vendi

Në Nago-Karabak, pas deklaratës se Armenia humbi luftën, disa grupe në Jerevan bastisën ndërtesën e qeverisë. U njoftua  se Kryeministri Pashinyan u largua nga vendi me avionin e tij privat.

Pasi kryeministri armen Nikoll Pashinyan njoftoi se ai humbi luftën në Nago-Karabak kundër Azerbajxhanit, qindra njerëz erdhën para ndërtesës së qeverisë në Jerevan me automjetet e tyre private.

Derisa grupi i mbledhur këtu u përpoq të parandalohej nga policia, protestuesit thyen dyert e ndërtesës së qeverisë.

Në rezidencën zyrtare të kryeministrit Pashinyan u thyen xhamat e dritareve, ndërsa protestuesit ia hoqën shkronjat e emrit nga dera kryeministrit dhe u dëgjuan duke brohoritur “Nikoli na ka tradhtuar”./Gazetaere

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet