Princesha kishte një lidhje me një truprojë, i pagoi atij 1.2 milion £ për të heshtur

Ish-gruaja e sundimtarit të Dubait, Princesha Haya bint al-Hussein, i pagoi truprojat e saj 1.2 milion £ (pak më shumë se 10 milion £) për të heshtur në lidhje me lidhjen e saj me njërën prej tyre, shkruan Daily Mail. Truproja Russell Flowers, me të cilin hyri në një lidhje jashtëmartesore, gjithashtu e shpërndau atë me dhurata të shtrenjta si orë luksoze dhe madje edhe një armë gjahu me vlerë 50,000 paund, pretendojnë ata.

Princesha Haya, 46 vjeç, më e reja nga gjashtë gratë e Sheik Muhamed Al Maktoumu, thuhet se i kërkoi një truproje britanik të mbante shoqërinë e saj kudo që ai të shfaqej, dhe në këmbim të tij e derdhi me gjëra të vogla të shtrenjta. Lidhja dy-vjeçare shpërtheu më tej në Londër, ku princesha iku nga burri i saj dhe bëri kërkesë për divorc dhe kërkoi kujdestarinë e plotë të dy fëmijëve të tyre. Gjegjësisht, media britanike shkruajti vitin e kaluar se sheiku dyshoi se gruaja e tij ishte pak më afër truprojës.

Pasi ajo u arratis, shejhu postoi një këngë arabe në Instagram, e cila përfshin vargje ndër të tjera: “Ju, tradhtar, keni tradhtuar besimin më të shenjtë dhe loja juaj është zbuluar”.

Lufta e Princeshës për kujdestarinë e fëmijës në Londër zgjati shumë kohë dhe nuk ishte e bukur. Gjatë seancës, për të cilën sheiku luftoi me ngulm për të qëndruar privat, gjykatësi përfundimisht vendosi që Haya kishte pësuar “frikësim” nga sheiku dhe arriti në përfundimin se ajo ishte tallur për marrëdhënien e saj.

Në vendimin e tij në favor të princeshës, gjykatësi deklaron se ajo “filloi një marrëdhënie bashkëshortore me një nga truprojat e saj meshkuj”, por emri i truprojës nuk u tha në atë kohë.

Gjykatësi gjithashtu deklaroi se shehu filloi një “fushatë frikësimi” që përfshiu një divorc nga ajo pa i thënë madje, duke rregulluar që të linte një armë në dhomën e saj të gjumit dhe madje një përpjekje për rrëmbim.

Në anën tjetër, Russell u largua nga gruaja e tij, me të cilën ishte martuar për katër vjet, për shkak të princeshës, shkruan tabloidi britanik. “Gruaja e Russell besonte se ai ishte joshur nga paratë dhe dhuratat. Në udhëtimet e huaja princesha gjithmonë këmbëngulte se kishin dhoma të lidhura. Kur ajo ishte në Mbretërinë e Bashkuar, ajo do të ishte me të pothuajse çdo natë, dhe nganjëherë ata nuk ktheheshin në shtëpi deri në mëngjesin tjetër. “, i tha një burim Mail-it.

“Familja ka qenë gjithnjë bujare me truprojat. Sheiku shpesh u jepte atyre nga 5,000 deri në 15,000 as si këshillë. Por dhuratat që Russell mori ishin shumë më lart se ato,” shtoi burimi.

Mail shkruan se tre truproje të tjerë që u paguan 1.2 milion £ për të heshtur dinin për gjithçka.

Princesha tani jeton me dy fëmijët e saj në një shtëpi 85 milion £ në Kensington, Londër.

Nga rruga, 13 vjet më parë, Princesha Haya ishte në Zagreb, ku u takua me Presidentin e Komitetit Olimpik Kroat, Zlatko Mateš dhe Kryetarin e Zagrebit, Milan Bandić.

Kategoritë
BotaLajme