Presidenti rus dhe kryeministri izraelit zhvillojnë bisedë telefonike

Kremlini njoftoi se Putin dhe Netanyahu shkëmbyen mendime mbi çështjet ndërkombëtar, si dhe çështjet rajonale në Lindjen e Mesme

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, transmeton Anadolu Agency (AA).

Kremlini njoftoi se Putin dhe Netanyahu shkëmbyen mendime mbi çështjet ndërkombëtar, si dhe çështjet rajonale në Lindjen e Mesme.

Siç thuhet në njoftim, ata u pajtuam “të mbeten më tej në kontakt në nivele të ndryshme”.

Kategoritë
BotaLajme