Portieri turk u zhduk nga tërmeti. Shpëtimtarët: “I kemi nxjerrë gruan, ai është zhdukur”

Lajmet për personat e zhdukur në tërmet vazhdojnë të vijnë nga TURQIA. Pasi u bë e ditur se nga tërmeti u zhduk Christian Atsu, ish-futbollisti i Chelsea dhe Newcastle, i cili luan për Hataysporin, tashmë ka mbërritur lajmi se Ahmet Eyüp Türkaslan, portieri i klubit turk Yeni Malatyaspor është në kërkim. . Turkaslan është me këtë klub që nga vera e vitit 2021, ndërsa më parë ka mbrojtur në ligat e ulëta.

“I shpëtuam gruan, por nuk e gjejmë”, është mesazhi që shpëtuesit i dhanë një media në vendin e ngjarjes në qytetin e Malatya dhe u përhap me shpejtësi në të gjitha mediat turke. Në një moment u përhap në publik informacioni se Türkaslan u gjet i vdekur, por klubi e mohoi.

Sipas Fotomac turk, gruaja e Turkaslan u ka dhënë udhëzime shpëtimtarëve se ku mund të ishte, në cilën pjesë të rrënojave, por kërkimet janë ende në vazhdim dhe nuk ka asnjë lajm të ri për rezultatet e tij.

Kategoritë
Sport